Program lørdag 27. aug. 2016

????????????????????????

Program AG Draft (750 - 20 - 5) og Danske Invest Non-Draft

 

AG Draft og Danske Invest NON Draft  
08.00

Stævnepladsen åbner.

Der åbnes for udlevering af startnumre til alle.

Skiftezonen åbnes for indlevering af cykler for AG Draft 750-20-5.

08.45 Registrering lukker for AG Draft 750-20-5.
09.00 Skiftezone lukker for AG Draft 750-20-5.
09.05 Instruktion AG Draft 750-20-5.
09.25 Lukkes adgangen til starten på Øster strand for AG Draft 750-20-5 women.
09.30 Start AG Draft 750-20-5 vomen.
10.25 Lukkes adgangen til starten på Øster strand for AG Draft 750-20-5 men (18-39).
10.30 Start AG Draft 750-20-5 men heat 1 (18-39).
11.25 Lukkes adgangen til starten på Øster strand for AG Draft 750-20-5 men (+40).
11.30 Start AG Draft 750-20-5 men heat 2 (+40).
12.05 Instruktion Danske Invest NON Draft heat 1+2
12.25 Lukkes adgangen til starten på Øster strand for Danske Invest NON Draft heat 1+2.
12.30 Start Danske Invest NON Draft heat 1
12.35 Start Danske Invest NON Draft heat 2
   

 

Program Ungdom årgange 1999 - 2004

 

Ungdom årgang 1999 - 2004  
08.00

Stævnepladsen åbner.

Der åbnes for udlevering af startnumre til alle klasser.

Skiftezonen åbnes for indlevering af cykler for alle klasser.

12.30 Registrering lukker for Ungdom årgang 1999 - 2004. (375 - 10 - 2,5)
12.45 Skiftezone lukker for Ungdom årgang 1999 - 2004. (375 - 10 - 2,5)
13.15 Instruktion Ungdom årgang 1999 - 2004. (375 - 10 - 2,5)
13.45 Lukkes adgangen til starten på Øster strand for Ungdom årgang 1999 - 2004. (375 - 10 - 2,5)
13.50 Svømme opvarmning
14.00 Line up og presentation i seedningsrækkefølge (Aspiranter)
14.10 Start Ungdom årgang 1999 - 2004. (375 - 10 - 2,5)
18.15 Præmieoverrækkelse Ungdom årgang 1999 - 2004.

 

Program Elite, junior og ungdom

 

Elite, junior og ungdom kvinder  
08.00

Stævnepladsen åbner.

Der åbnes for udlevering af startnumre til alle klasser.

Skiftezonen åbnes for indlevering af cykler for alle klasser.

14.20

Skiftezonen åbner for tjek ind for Elite Kvinder.

14.55

Opvarmning svømning kvinder

15.15 Præsentation Elite Kvinder (På stranden)
15.30 

Start Ungdom kvinder, junior kvinder og elite kvinder.

18.15

Præmieoverrækkelse Ungdom, Junior og Elite.

 

 

 

Elite, junior og ungdom mænd

 

08.00

Stævnepladsen åbner.

Der åbnes for udlevering af startnumre til alle klasser.

Skiftezonen åbnes for indlevering af cykler for alle klasser.

15.50

Skiftezonen åbner for tjek ind for Elite Mænd.

16.20

Opvarmning svømning mænd

16.40

Præsentation Elite mænd (På stranden)

17.00

Start Ungdom mænd, junior mænd og elite mænd.

 18.15  Præmieoverrækkelse Ungdom, Junior og Elite.