Program lørdag 1. sep. 2018

Program AG NON Draft – Para Tri 750 – 20 – 5

 

08.00

Stævnepladsen åbner.

Der åbnes for udlevering af startnumre til alle.

Skiftezonen åbnes for indlevering af cykler for AG NON Draft - Para Tri 750-20-5.

08.45 

Registrering lukker for AG NON Draft - Para Tri 750-20-5.

09.00

Skiftezone lukker for AG NON Draft - Para Tri 750-20-5.

09.05

Instruktion AG NON Draft - Para Tri 750-20-5 i Tøjhuset.

09.55

Lukkes adgangen til svømmestarten i Gammel Havn for AG NON Draft - Para Tri 750-20-5 women.

10.00

Start AG NON Draft - Para Tri 750-20-5 vomen.

10.10

Lukkes adgangen til svømmestarten i Gammel Havn for AG NON Draft - Para Tri 750-20-5 men.

10.15

Start AG NON Draft - Para Tri 750-20-5 men.

11.30

Præmieoverrækkelse AG NON Draft - Para Tri

Program Aspirant Draft 375 – 11 – 2,5

 

08.00

Stævnepladsen åbner.

Der åbnes for udlevering af startnumre til alle klasser.

10.30

Skiftezonen åbnes for indlevering af cykler for Aspirant 375 – 11 – 2,5.

11.00

Registrering lukker for Aspirant 375 – 11 – 2,5.

11.15

Instruktion Aspirant 375 – 11 – 2,5. i Tøjhuset

11.35

Lukkes adgangen til svømmestarten i Gammel Havn for Aspirant 375 – 11 – 2,5.

11.40

Svømmeopvarmning Aspirant 375 – 11 – 2,5.

11.50

Line up og presentation i seedningsrækkefølge Aspirant 375 – 11 – 2,5.

12.00

Start Aspirant 375 – 11 – 2,5.

Elite Kvinder Draft 750 – 20 – 5

 

08.00

Stævnepladsen åbner.

11.30

Skiftezonen åbnes for indlevering af cykler for Elite Kvinder 750 – 20 - 5

12.35

Lukkes adgangen til svømmestarten i Gammel Havn for Elite Kvinder 750 – 20 - 5

12.40

Svømmeopvarmning Elite Kvinder 750 – 20 - 5

12.50

Line up og presentation i seedningsrækkefølge Elite Kvinder 750 – 20 - 5

13.00

Start Elite Kvinder 750 – 20 - 5

Elite Mænd Draft 750 – 20 – 5

 

08.00

Stævnepladsen åbner.

13.00

Skiftezonen åbnes for indlevering af cykler for Elite Mænd 750 – 20 - 5

14.05

Lukkes adgangen til svømmestarten i Gammel Havn for Elite Mænd 750 – 20 - 5

14.10

Svømmeopvarmning Elite Mænd 750 – 20 - 5

14.20

Line up og presentation i seedningsrækkefølge Elite Mænd 750 – 20 - 5

14.30

Start Elite Mænd 750 – 20 - 5